Slackline: mladý sport, který vám otevře nové obzory

28.05.2018

Dáme "lajnu"? Věta, pod kterou si leckdo představí zcela něco jiného, než je adrenalinová zábava, jež posune zcela vaše fyzické i duševní hranice. Slackline je nejen oblíbenou atrakcí na festivalech, ale i sport a zábava pro každého, tím myslím i pohybové antitalenty, a kdo mě zná, ví, o čem mluvím. 

S "lajnou", která vás dříve či později dostane na samé dno, má přesto jedno společné - závislost. Čím víc pronikáte do tajů provazolezectví a čím větší děláte pokroky, tím víc chcete. 

Zhlédli jsme několik videí, kde popisují a ukazují, jak na první krůčky, ale pravdou je, že pokud je natáčí někdo, kdo je o několik levelů výše, tak máte pocit, že to taky zvládnete, jenže, ono to zas tak jednoduché není. Tím vás ale odrazovat nechci, protože na druhou stranu se poměrně rychle posouváte k prvním krůčkům, a tak jsou sice začátky těžké, přesto však uspokojivé.

Nejedná se jen o mladý sport, ale i zábavu, kterou si můžete dopřát takřka kdykoliv během roku a kdekoliv je možné natáhnout lano. Přečtete si, že slackline je výborná doplňková aktivita k jakémukoliv jinému sportu, zmiňovaná v souvislosti s během, posilováním, kolektivními sporty, a to především pro posílení svalů kolem kotníku, zpevnění středu těla atd.

Po prvních hodinách zjistíte, že krom zmíněných partií, zapojujete i svaly, o kterých ani nevíte, že je na zadečku, stehnech, lýtkách, rukou, ramenou, a vůbec na celém těle, máte. 

Posilujete, bavíte se, jste nabuzení a strašně chcete víc, ale abyste se posunuli dál, potřebujete především pracovat s hlavou, což je pro nás důležitější, než stránka fyzická. A víc hodím do dalšího příspěvku :)