Lovecký zámeček Lužec nedaleko Karlových Varů

15.05.2018

Nová Role, okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj
V cestovatelské knize přání na sebe poutal pozornost už déle a došlo na něj v době, kdy babí léto vystřídal podzim, sluníčko svou přívětivost nabízelo už jen zřídka, možná ale přesně ten čas nastupujících chladnějších dnů, prohloubil "wow" pocit, který nás zaplavil už při projíždění hlavní bránou.

Dnes vás pozveme na romantické místo v malebné přírodě podkrušnohorského lesa nedaleko Karlových Varů, které charakterizují slova jako dokonalost, luxus, relaxace. 

SPA hotel Lužec - bývalý lovecký zámeček krále Karla IV.

Původně lovecký zámeček českého krále Karla IV. z roku 1919 vás svým vzhledem, dobovým interiérem a všudypřítomnou atmosférou středověku přenese do slavné doby minulosti a trefíte-li se do pravidelně pořádaných programů se středověkou hudbou, ukázkami historického šermu či středověkého tance, budete si tu připadat skutečně jako v pohádce.

Jako nehoteloví hosté jsme vjížděli do areálu se zvláštním pocitem nezvanosti, který umocnil pohled na celou řadu luxusních vozů z evropských zemí, především Německa, Holandska, Francie či Belgie a cirkulace cizinců opouštějící hotel či zrovna dorazivších. Auto jsme raději nechali na parkovišti u Středověké krčmy, kde jsme si nemohli nevšimnout staršího, česky mluvícího páru, s plným košem hub, přezouvajícího se z holin do tenisek u svého vozu. Úlovky měli skutečně záviděníhodné, tak víme, jaké bohatství ukrývá les přímo za hotelem :).

Okouzleni exteriérem jsme zatoužili podívat se i do hotelu, kam nám ale jako nehotelovým hostům bylo trochu hloupé jít. Dneska jsem ráda, že jsme se osmělili a do hotelu se šli podívat. Nadšení z exteriéru vystřídal úžas. Masivní dveře se starým kováním, starožitné lampy, rytířská brnění, erby královských rodů i lovecké trofeje. Dokonale promyšlených detailů si všimnete už při vstupu a s každým krokem, kdy se před vámi objevují další části interiéru, vám buší srdce vzrušením, na jak úžasném místě se nacházíte.

Na recepci jsme se zeptali, zda se můžeme v hotelu projít a podívat se do dalších částí a k našemu překvapení nám bylo vyhověno, ale slečna na recepci byla především ráda, že může mluvit česky. Dozvěděli jsme se, že je možné sem přijet třeba jen na wellness procedury - bazén, 3 druhy saun i balneo, a zrelaxovat tělo i duši.

Nahlédli jsme do Královské restaurace, Salonku Václava II., Lobby baru s venkovní terasou a nakonec navštívili i Středověkou krčmu s příjemným posezením, kde vám připraví dobová jídla v peci Tandoor. Pochutnat si můžete na jelením gulášku s knedlíkem, kachně se zelím, naservírují vám i vepřové koleno, pečená žebírka a další oblíbené speciality.

V teplejších dnech je možné posedět ve venkovních altáncích, které vám nabídnou nejen soukromí, ale i úžasný výhled.

Ať už toužíte prožít nevšední víkend s ubytováním v historickém stylu, s královskou snídaní, v prostředí s čistým vzduchem a "na samotě" či si dopřát odpočinek a relaxaci ve wellness mimo město nebo si prostě jen udělat výlet a dopřát si luxusní kávu se zákuskem, pak je zámeček Lužec tou pravou volbou.