Jako lovci duchů na Nimrodu aneb skutečně v penzionu straší?

22.05.2018

Mariánské Lázně, okres Cheb, Karlovarský kraj 
Tip na výlet pro rodiny se staršími dětmi, páry i jednotlivce  

Když se vaše děti začnou zajímat o duchařské příběhy, zhlédnou nespočet videí z míst, kde údajně straší, jsou svědky vysoké aktivity detektoru paranormálních jevů, prohlubuje se jejich zvědavost i touha zažít něco, co vybočuje z normálu.

Ve snaze utišit bouřlivé debaty a zároveň zážitkově nezklamat, přišli jsme s návrhem podívat se na Nimrod, penzion s kavárnou, který před více než sto lety patřil k vyhlášeným výletním místům lázeňských hostů. 

Nadšené reakce střídaly obavy a přišel další nášup otázek jako: 

"Mami, myslíš, že se tam fakt ozývá křik a pláč dítěte? Co když se nám tam něco stane? Jeden youtuber měl pocit, že mu pořád někdo chodí v patách, otáčel se a nic a pak raději z místa utekl..." "Já jsem zase slyšela, že se tam zjevuje na silnici stará paní, která zastavuje auta, žádá o svezení do Mariánských Lázní a krátce po vystoupení zmizí..."

To už jsme děním na Nimrodu byli nahlodáni i my, ale bezpečnost a rozum vyhrály nad vyhlížejícím dobrodružstvím, což ve výsledku znamená, že jsme tam vyrazili za světla, kdy "duchové" spí, ono bohatě stačilo, že jsme se zrovna trefili do úplňku, času, kdy se probouzejí démonické síly.

Na místo jsme dorazili krátce po obědě, a tak trochu cítili úlevu, že tam nejsme sami. Na prozkoumávání vnitřních prostor zchátralého penzionu včetně patra, jak si troufli jiní rodiče v náručí s malou dcerkou, bez obav z propadnutí, jsme neměli dost odvahy. Dětem jsme dovolili maximálně penzion obejít, nahlédnout do oken, projít přízemní chodbičku a samozřejmě fotit, čímž jsme si tedy trošičku naběhli, protože bílý flek na jedné z fotek vyvolal hysterii o zachycení důkazu, že duchové jsou tu s námi! :)

Abych to trošku uvedla na pravou míru... Historek z penzionu je skutečně nespočet, zřejmě se tu opravdu dějí věci, které překračují lidské chápání, nicméně v době, kdy jsme tam byli my, se nepřihodilo nic, co by potvrzovalo jakékoliv nadpřirozené jevy. Hlasy ozývající se ze sklepních prostor patřily nejspíše nějakým "záhadologům", tedy že by se jednalo o rozhovor duchů si nějak nepřipouštíme :D. Nebudeme ale lhát, když řekneme, že atmosféra místa nás nenechala úplně chladnými. 

Na tajemném místě se dnes můžete klidně za hubičku ubytovat a vzít děti do pěti let zdarma :). Webovky penzionu jsou dodnes funkční a jsou na nich k vidění fotografie interiéru před tím, než místo zničil zub času, požár a vandalové.