Cínový důl Sauersack očima našich "teenek"

13.05.2018

Přebuz, okres Sokolov, Karlovarský kraj
Je zajímavé srovnávat, jak si návštěvu místa s mrazivou atmosférou užívají naše "teenky" versus naši kluci. Zatímco kluci se po místě pohybovali s určitým respektem, holky zběsile pobíhaly z místa na místo, natáčely autentické záběry doprovázené, myslím ještě autentičtějšími, komentáři, a svým nadšením vnesly do místa doslova život.

Z článku, který dostaly před návštěvou k prostudování si zapamatovaly jen střípky, porozumění textu je přinejmenším pozoruhodné, kdy vás úplně rozbije otázka, jestli na Sauersacku opravdu lidem zamrzá krev v žilách a z informace, že Hitler vyzval své lidi k nalezení zdroje cínových rud, se třeba dozvíte, že na místě osobně byl :). Co si ale naše děvčata zaryla do paměti je, že Sauersack je v překladu "smradlavý pytel" a více o tom, jak pojaly své poznávání se podívejte na videu výše.

Protože jsme na tomto místě byli již podruhé, mohly se naše oči zaměřit na detaily. V určitých místech jsme na kovových výztuhách betonu nalezli nataveniny cínu. Ponecháme každému na úvaze, zda se jedná o přirozený výsledek těžby cínu nebo důsledek likvidace místa požárem či uměle a záměrně vytvořená fikce.

Článek a fakta k továrně jsme uveřejnili v prvním článku ZDE